piątek, 21 września 2012

42 "Serockie Kręcenie Wełny na Wrzecionach"

"Serockie Kręcenie Wełny na Wrzecionach"  odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Były dziewczyny  z   województwa mazowieckiego (tylko niestety nie z Serocka). Wszystkie chętnie złapały za wrzeciona.


Pierwszą część naszego spotkania spędziłyśmy na serockim rynku, przy fontannie. Potem zrobiło się chłodno i wietrznie, więc przeniosłyśmy się do knajpki znajdującej się nieopodal. Swoją obecnością zrobiłyśmy małe zamieszanie, ale było bardzo sympatycznie.Dziewczyny, dziękuję za miłe spotkanie, bardzo sympatyczną atmosferę, możliwość poznania nowych osób i niespodziankę.Cieszę się, że zostałyście wkręcone w kręcenie.


Ale to nie koniec przygód weekendowych. W niedzielę były dożynki  na których wystawiałam moje wyroby z filcu. Jak zwykle przy takich okazjach mam przy sobie wrzeciono lub kołowrotek (tym razem wrzeciono). I między innym dzięki temu poznałam kolejne fajne dziewczyny, zainteresowane kręceniem wełny. A więc krótka lekcja przędzenia na moich wrzecionach, a po chwili jedna z dziewczyn przyprowadziła swojego męża, pokazała mu  wrzeciono i kazała sobie takie zrobić.

Pozdrawiam serdecznie.10 komentarzy:

 1. Nooooo, cudnie było, szkoda tylko, że pan barman nie dał się wkręcić ;-) Dzięki Kasiu z spotkanie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale i tak dobrze bo pod koniec naszego spotkania kelner cały czas nas obserwował, przestał się ukrywać:-)
   Zapraszam na kolejne spotkanie.

   Usuń
 2. Ale fajnie wyglądałyście z tymi czarodziejskimi różdżkami ;) Pozdrawiam wszystkie uczestniczki spotkania i życzę dalszych owocnych poczynań. Ja się nie wkręcę w kręcenie, ale podziwiam Wasze umiejętności i pogodę ducha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie było, tylko za krótko.
  Dzięki za spotkanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To następne spotkanie zaplanujemy dłuższe :-)

   Usuń
 4. Maz wrzeciona jeszcze nie zmajstrował - obiecał na 1000%, wełenka piękna czeka i raczki świerzbia :)))) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze do kolejnego miłego spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale rączki pewnie się nie nudzą i inne piękności tworzą:-)
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. nigdy sie nie nudza :)))

   Usuń
 5. To było na pewno bardzo miłe i udane spotkanie.
  Szkoda, że nie mogłam być z Wami i poznać nowych zakręconych osób.:-))))Życzę powodzenia i sukcesów w przędzeniu!!!

  OdpowiedzUsuń